Jak napisać wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę?

  1. Wniosek o dofinansowanie szkolenia
  2. Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie szkolenia – przykład
  3. Podanie o dofinansowanie kursów przez pracodawcę

Nieustanny rozwój, szczególnie w branży budowlanej jest bardzo ważny. Zmieniające się przepisy i nowelizacje ustaw wymagają stałej aktualizacji zdobytej już wiedzy na szkoleniach, kursach i warsztatach. Nie zawsze budżet pozwala na uczestnictwo w nich nawet kilka razy w roku. Warto wiedzieć, że istnieje dofinansowanie kursów dla osób pracujących od pracodawcy. Może on sam skierować pracownika na szkolenie i pokryć zobowiązania. Wówczas najczęściej zawierana jest umowa lojalnościowa, w której pracodawca zobowiązuje się pokryć koszty, a pracownik zobowiązuje się przez dany okres pozostać w zatrudnieniu. W przeciwnym razie będzie musiał zwrócić część lub całość wartości szkolenia. Wiele osób decyduje się również na udział w kursach, które są niezbędne do dalszego rozwoju i pomogą w lepszym sprawowaniu funkcji w budownictwie. Sprawdź, jak złożyć wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę i co powinno się w nim znaleźć.

Wniosek o dofinansowanie szkolenia

Wniosek o dofinansowanie szkolenia przez pracodawcę składa osoba u niego zatrudniona. Można go złożyć w każdej chwili. Najczęściej dotacja jest przyznawana osobom, które mają umowę o pracę na czas nieokreślony. Każdy pracodawca ma własne zasady. Zanim zdecydujesz się na złożenie wniosku, możesz sprawdzić regulamin szkoleń czy pracy, w którym powinny być doprecyzowane szczegóły. Podanie o dofinansowanie studiów przez pracodawcę możesz złożyć nawet jeżeli nie jest to uregulowane w wewnętrznych dokumentach. Możesz zanieść go do działu Kadr lub Rozwoju lub bezpośrednio do pracodawcy. Badania pokazują, że osoby, które same wychodzą z inicjatywą są dobrze postrzegane, a ich chęć do dalszego rozwoju zostaje doceniona.

Podanie o dofinansowanie szkolenia powinno zawierać imię, nazwisko, stanowisko, Twoje dane kontaktowe oraz dane pracodawcy. Wyraźnie zaznacz czy starasz się o sfinansowanie czy dofinansowanie uczestnictwa w kursie. Napisz jaki to warsztat czy szkolenie, podaj nazwę i dane organizatora, a także termin i miejsce oraz cenę. Każdy wniosek trzeba odpowiednio umotywować. To  pozwala zwiększyć szansę na uzyskanie wsparcia finansowego. Nie zapomnij o podpisaniu dokumentu na końcu.

Uzasadnienie wniosku o dofinansowanie szkolenia - przykład

Dobre umotywowanie wniosku to niezbędna kwestia. Co warto w nim zawrzeć? Koniecznie wskaż z jakiego zakresu odbywa się szkolenie, przedstaw główne punkty programu, jakie umiejętności zdobędziesz w trakcie zajęć, a także, jak możesz je później wykorzystać w trakcie dalszej pracy. Wykaż, jakie korzyści dla pracodawcy niesie inwestycja w Twój rozwój – podaj przykłady – może to być zwiększenie efektywności i produktywności, poprawa relacji z podwładnymi (jeżeli sprawujesz samodzielne funkcje), optymalizacja czasu czy eliminacja błędów. Podkreśl, jak ważne w budownictwie jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych. Dofinansowanie to inwestycja w Twoje umiejętności, co zwiększa motywację i chęci do pracy. Możesz podkreślić, że w dynamicznie rozwijającym się środowisku budowlanym i zmieniających się przepisach, szkolenia pomogą nadążyć za konkurencją. Warto dodać również, że inwestycja w szkolenie przyniesie korzyści, które wpłyną na całą firmę, na przykład zyska ona nowego kierownika czy specjalistę w danej branży, co przełoży się na możliwość realizacji większej ilości zleceń.

Podanie o dofinansowanie kursów przez pracodawcę

Wniosek o dofinansowanie powinien zawierać również opinie na temat danego kursu. Opisz kto go prowadzi, jakie ma doświadczenie, a w przypadku szkoleń przygotowujących na egzamin na uprawnienia budowlane – jaka jest zdawalność. Statystyki i liczby to zawsze dobre uzasadnienie wniosku o dofinansowanie szkolenia. Przykład, który warto podać? Decydując się na szkolenia SBM możesz wybrać kurs online lub e-learning, więc z powodzeniem możesz go realizować po pracy. Pozwala to na przewijanie, powtarzanie, pauzowanie i dołączanie do wydarzenia wielokrotnie. Kursy i szkolenia prowadzą wykładowcy z ogromnym doświadczeniem w branży. To eksperci posiadający certyfikaty i licencje zawodowe, a na co dzień są praktykami, którzy na budownictwie i pokrewnych zagadnieniach znają się rewelacyjnie. Ponadto SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego jest wpisane do Rejestru Instytucji Szkoleniowych, a dla sektora publicznego oferujemy odroczone terminy płatności. Warto zainwestować w samorozwój!

Chcesz dołączyć do szkolenia lub kursu? A może masz do nas pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci i szkoleniowcy są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania.

Zobacz Kursy i szkoleniaKontakt z nami

Sprawdź również pozostałe artykuły

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?   Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Kto może się starać o dofinansowanie z KFS? Na co można otrzymać środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego? Dynamika rynku pracy w dzisiejszych czasach wymaga od...

Szkolenia i kursy z dofinansowaniem

Szkolenia i kursy z dofinansowaniem

Szkolenia i kursy z dofinansowaniem   Komu przysługuje dofinansowanie z BUR? Wartość dofinansowania z Bazy Usług Rozwojowych Jak uzyskać dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych? Baza Usług Rozwojowych to inicjatywa działająca w Polsce od 2017 roku, dzięki której...

Prawa autorskie a projekt budowalny – co warto wiedzieć?

Prawa autorskie a projekt budowalny – co warto wiedzieć?

Prawa autorskie a projekt budowalny – co warto wiedzieć?   Prawa autorskie do projektu budowlanego Nabywanie praw autorskich do projektów budowlanych Czy można nanosić zmiany w projekcie budowlanym? Prawa autorskie projektu budowlanego to zagadnienie, które może...

Rewolucja w KFS – sprawdź, co się zmieni w 2025 roku

Rewolucja w KFS – sprawdź, co się zmieni w 2025 roku

Rewolucja w KFS – sprawdź, co się zmieni w 2025 roku   Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Zmiany w KFS w 2025 roku Dofinansowanie szkoleń z KFS Regularne poszerzanie swoich kompetencji odgrywa niezwykle ważną rolę w dynamicznie rozwijającej się branży...