Kto może skorzystać z BUR?

  1. Kto może skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych?
  2. BUR – zasady korzystania dla firm i pracowników
  3. Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych?

Dzięki Bazie Usług Rozwojowych, czyli inicjatywie prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, tysiące firm, a także pracowników mogą korzystać z dostosowanych do ich potrzeb szkoleń. Istotną częścią działalności BUR jest również przyznawanie dofinansowań. Sprawdź, jak uzyskać pieniądze na szkolenia, które odbyć możesz także w SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego.

Kto może skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych?

Baza Usług Rozwojowych jest platformą dedykowaną zarówno dla pracowników i pracodawców, jak też firm świadczących usługi szkoleniowe, warsztaty, czy oferujących doradztwo, studia podyplomowe, coaching oraz mentoring. Dla pierwszej grupy jest to szansa na odnalezienie oferty pozwalającej poszerzyć swoje kwalifikacje lub uprawnienia, dla drugiej natomiast – okazja na dotarcie do klientów.

Jeśli interesuje Cię Baza Usług Rozwojowych – kto może skorzystać z dofinansowania, zależy od rodzaju programu, dlatego należy sprawdzić szczegóły dostępnych opcji w ramach programów krajowych, a także wojewódzkich. Co do zasady dedykowane są one dla osób indywidualnych, a także pracodawców i pracowników mikro, małych oraz średnich firm. Aby skorzystać z bazy, należy założyć konto i wypełnić wszelkie niezbędne dane na stronie internetowej, jaką udostępnia Baza Usług Rozwojowych PARP.

BUR – zasady korzystania dla firm i pracowników

Choć zasady korzystania z usług rozwojowych w ramach poszczególnych programów mogą się od siebie różnić, można wyróżnić kilka wymagań, o których warto pamiętać, zapisując siebie lub pracowników na szkolenia. Na każdą z usług, którą udostępnia Baza Usług Rozwojowych (BUR), można zapisać się najpóźniej na jeden dzień przed rozpoczęciem jej realizacji.

Pracodawca może po utworzeniu w bazie profilu pracodawcy zapisać na szkolenie zarówno samego siebie, jak też delegować na nie pracowników. W zakładce „Pracownicy i administratorzy” można dodać zatrudnioną osobę za pomocą numeru PESEL lub typu i numeru dokumentu. Po wysłaniu zaproszenia przez pracodawcę pracownik musi potwierdzić chęć dołączenia do jego profilu. Inicjatywa może wyjść również ze strony osoby zatrudnionej – wówczas po wysłaniu zaproszenia do przedsiębiorcy to on musi zaakceptować pracownika. Po połączeniu zatrudnionych z profilem pracodawcy można zapisać ich na określone usługi. Profil pracodawcy wystarczy również, jeśli chcesz skorzystać ze szkoleń, prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych?

Podobne zasady obowiązują, gdy chcesz ubiegać się o dofinansowanie z Bazy Usług Rozwojowych. Szczegóły również zależą jednak od charakteru konkretnego programu, z jakiego zamierzasz skorzystać. Dostępne są inicjatywy krajowe, a także lokalne. W przypadku drugiej opcji PARP Baza Usług Rozwojowych zaleca sięgnięcie po szczegółowe informacje w Urzędach Marszałkowskich poszczególnych województw lub Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Baza Usług Rozwojowych – dla kogo oferowane jest wsparcie w ramach krajowych programów? Mogą ubiegać się o nie podmioty, które:

  • Mają siedzibę lub stałe miejsce wykonywania działalności na terenie Polski,
  • Należą do grupy mikro, małych lub średnich przedsiębiorstw,
  • Nie podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania środków Unii Europejskiej na podstawie sankcji wobec podmiotów wspierających działania wojenne Federacji Rosyjskiej,
  • Prowadzą działalność gospodarczą, która nie jest zawieszona, zarejestrowaną od minimum 12 miesięcy,
  • Przeprowadziły na stronie PARP autodiagnozę, która zakwalifikowała je do przedsiębiorstw znajdujących się w okresowych trudnościach.

Jeżeli kwalifikujesz się do uzyskania dofinansowania, możesz przeznaczyć je również na szkolenia prowadzone przez SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego.

Chcesz dołączyć do szkolenia lub kursu? A może masz do nas pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci i szkoleniowcy są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania.

Zobacz Kursy i szkoleniaKontakt z nami

Sprawdź również pozostałe artykuły

ESG – temat przewodni zamkniętych szkoleń wyjazdowych

ESG – temat przewodni zamkniętych szkoleń wyjazdowych

ESG – temat przewodni zamkniętych szkoleń wyjazdowych   Czym jest ESG? Obowiązek raportowania ESG ESG w Polsce ESG to pojęcie dotyczące zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, ich wpływu na środowisko, przestrzegania praw człowieka, czy wykorzystywanych norm...

Dlaczego warto inwestować w szkolenia z zakresu prawa budowlanego?

Dlaczego warto inwestować w szkolenia z zakresu prawa budowlanego?

Dlaczego warto inwestować w szkolenia z zakresu prawa budowlanego?   Przepisy Prawa budowlanego Jak może zmienić się obowiązujące prawo budowlane? Szkolenia w SBM, czyli prawo budowlane w pigułce Znajomość obowiązujących przepisów Prawa budowlanego jest niezbędna...

Jak uzyskać dofinansowania do szkoleń z SBM?

Jak uzyskać dofinansowania do szkoleń z SBM?

Jak uzyskać dofinansowania do szkoleń z SBM?   Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać dofinansowanie? Ścieżka pozyskiwania dofinansowania w SBM Szkolenia od SBM z możliwością dofinansowania Pracodawca może pozyskać dofinansowania na szkolenia dla pracowników z...

Dofinansowania z Urzędu Pracy – gdzie ich szukać?

Dofinansowania z Urzędu Pracy – gdzie ich szukać?

Dofinansowania z Urzędu Pracy - gdzie ich szukać?   Dofinansowania z Urzędu Pracy na kursy i szkolenia Dotacje z Urzędu Pracy – jak pozyskać fundusze na podnoszenie kwalifikacji? Gdzie szukać dofinansowań z Urzędu Pracy na szkolenia? Państwo polskie za pomocą...

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?

Na jakie szkolenia można uzyskać dofinansowanie z KFS?   Czym jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy? Kto może się starać o dofinansowanie z KFS? Na co można otrzymać środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego? Dynamika rynku pracy w dzisiejszych czasach wymaga od...