Kurs na uprawnienia budowlane – czy warto? 

Niezbędne informacje poniżej.

Kurs na uprawnienia budowlane – czy warto? Przygotowanie do egzaminu

Osoby przystępujące do egzaminu na uprawnienia budowlane często zastanawiają się czy warto odbyć szkolenie przygotowujące do egzaminu?

Nasza odpowiedź jest prosta : TAK!

Dlaczego? Dlatego, że jest to najbardziej efektywna forma przygotowująca nie tylko do egzaminu, ale przede wszystkim do rzetelnego pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie, funkcji odpowiedzialnych, gdzie każdy błąd może pociągać za sobą poważne konsekwencje.

Kurs, który oferujemy poza przekazaniem wiedzy, ma na celu przede wszystkim jej uporządkowanie.

Nasi Eksperci pomogą Uczestnikom w zrozumieniu poprawnej interpretacji rozproszonych przepisów prawnych, w zrozumieniu problemów praktycznych z tym związanych, wskażą gdzie szukać rozwiązania.

Biorąc pod uwagę dużą nowelizację Prawa budowlanego, która weszła w życie 19 września 2020 roku, pociągającą za sobą zmiany także w innych licznych regulacjach, jest to szczególnie ważne, aby przed egzaminem przygotować się na naszym kursie.

To na co należy zwrócić uwagę, to Prelegenci!!!

Najwyższą wartością każdego kursu są Eksperci, którzy mają rzetelnie przygotować Uczestników do egzaminu i nowej roli zawodowej. Nasi wykładowcy to najwyższej klasy eksperci o uznanej marce na rynku, doświadczeni nie tylko w przygotowywaniu do tego Egzaminu, ale także w nauczaniu ONLINE. Zapewniamy najwyższą jakość merytoryczną i dydaktyczną, o którą dba Rada Programowa SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego.

Kurs rozpoczyna się każdorazowo około miesiąca przed wyznaczoną datą egzaminu, zajęcia prowadzone są w trybie weekendowym, aby nie kolidowały z pracą zawodową uczestników.

Wykłady

Omówienie przez Ekspertów z danej dziedziny regulacji prawnych określonych w Wytycznych PIIB na daną sesję egzaminacyjną
Organizowany przez nas kurs jest interaktywnym kursem online prowadzonym w czasie rzeczywistym, co oznacza, że wykładowca jest cały czas na wizji, aktywny jest tryb Q&A (można zgłaszać pytania na czacie). Pod koniec każdego bloku tematycznego wykładowca wyświetla na ekranie uczestników zadane pytania i odpowiada na nie.

Test

W ramach kursu przeprowadzamy część testową – Uczestnik rozwiązuje interaktywny samosprawdzający test jednokrotnego wyboru na swoim komputerze w wyznaczonym czasie (test jest przeprowadzony na wzór testu egzaminacyjnego). Po udzieleniu odpowiedzi prezentujemy wyniki. Omawianie testów następuje na blokach branżowych.

Live Training

Live Training to blok prowadzony przez specjalistów branżowych w podziale na grupy do 25 osób.
W tej części następuje omówienie pytań testowych z wykładowcą.

To nie wszystko – egzamin na UB obejmuje także część ustną.            Na naszym kursie, w części warsztatowej, przygotowujemy Uczestników także do egzaminu ustnego!!!

Ta część kursu odbywa się w formule spotkania online na żywo. Oznacza to, że każdy Uczestnik ma możliwość włączenia swojego mikrofonu oraz kamerki i wzięcia udziału w dyskusji.

OBALAMY MITY:

q

Online, czy stacjonarny?

Wśród chętnych do odbycia kursu krąży mit jakoby kurs stacjonarny był lepszy, ponieważ można cały czas uczestniczyć w rozmowie z wykładowcą wymieniać doświadczenia z innymi Uczestnikami.

Nic bardziej mylnego!

Zakres materiału, który przystępujący do egzaminu na uprawnienia budowlane jest zobowiązany przyswoić, jest po prostu bardzo obszerny – jest to kilkadziesiąt aktów prawnych; ustaw, rozporządzeń, norm etc. Bloki tematyczne kursu stacjonarnego są tak ułożone w czasie, aby wykładowca wyłożył dany temat i następuje przerwa razem ze zmianą wykładowcy, którego już później nie zobaczymy.

Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe koszty, które wiążą się ze szkoleniem stacjonarnym: koszt dojazdów, opłaty za parkingi, wyżywienie. Cena kursu stacjonarnego – z uwagi na koszty wynajmu sali, obsługi kursu przez pracowników, jest najczęściej dużo wyższa niż cena kursu online, przewyższając kwotę 1700zł netto.

Zakres kursu online jest taki sam, jak każdego innego kursu stacjonarnego, gdyż określają to wymogi PIIB.

q

Kurs a programy do nauki

Istnieje również opinia, że nauka za pomocą programów opartych jedynie na rozwiązywaniu testów jest na porównywalnym poziomie co kurs – niestety tak nie jest, a dlaczego, to napisaliśmy już kilka słów na ten temat powyżej.

Żaden program komputerowy do rozwiązywania testów nie da tej wartości dodanej, którą daje kurs: nie przygotuje Państwa do pełnienia samodzielnych funkcji w budownictwie.

Nie pomoże Państwu w sposób logiczny poruszać się w gąszczu przepisów, które w życiu zawodowym będziecie Państwo zobowiązani stosować.

Przed Państwem bardzo odpowiedzialne wyzwania, do których należy rzetelnie się przygotować, a potem nadal dokształcać się i pogłębiać wiedzę .

Inżynier, czy technik budownictwa to zawód dla ambitnych!

„UPRAWNIENIA BUDOWLANE – KOMPENDIUM WIEDZY”

Przygotujemy Cię do zdania egzaminu państwowego pisemnego jak i ustnego.

Program zgodny z wymogami PIIB

powtórka przed egzaminem

uprawnienia budowlane 2022

TYLKO U NAS :  Ucz się razem z ekspertami aż do dnia rozpoczęcia egzaminu !

Zarejestruj się . Egzamin juz 27 maja

Zacznij uczyć się w dowolnym momencie! 

Chcesz dołączyć do kursu ? A może masz do nas pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci i szkoleniowcy są do dyspozycji i chętnie doradzą jak i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Zobacz kursy i SzkoleniaKontakt z nami