„Postępowanie administracyjne w procesie budowlanym”

Zapraszamy na interaktywne szkolenie online

N

uzyskasz wiedzę na temat niezbędnych formalności na każdym etapie realizacji inwestycji z uwzględnieniem nowych przepisów

N

zapewniamy materiały i zaświadczenie

Postępowanie administracyjne w procesie budowlanym

Proces budowlany – formalności na każdym etapie realizacji inwestycji z uwzględnieniem nowych przepisów

26 maja 2022

09:00-15:00

 

koszt uczestnictwa – 365 ZŁ (ZW. Z VAT)

A

Omówienie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i Prawa budowlanego dotyczących postępowania przed organami administracji publicznej oraz aktualnego orzecznictwa.

A

Omówienie postępowania w sprawie: zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, w tym po wygaśnięciu starego pozwolenia na budowę, wydanie pozwolenia zamiennego, stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę, sprzeciw po zgłoszeniu budowlanym, postępowania przed PINB: nakaz rozbiórki, legalizacja samowoli budowlanej w trybie normalnym i w trybie uproszczonym.

Szkolenie w pełni interaktywne - kameralne grupy

Wykładowca wykorzystuje takie techniki pracy z grupą, jak:

 • praktyczne zadania,
 • dyskusje,
 • opisy sytuacji i przypadków,
 • case study

UWAGA ! Promocja :

 • Przy zgłoszeniu 3ch osób z jednej firmy – indywidualna oferta cenowa! Zadzwoń 721 -212-186

PROGRAM SZKOLENIA :

 1. Omówienie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i Prawa budowlanego dotyczących postępowania przed organami administracji publicznej oraz aktualnego orzecznictwa:
  a. Strony postępowania;
  b. Obszar oddziaływania inwestycji;
  c. Doręczenia, pełnomocnicy.
 2. Omówienie postępowania w sprawie:
  a. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, w tym po wygaśnięciu starego pozwolenia na budowę,
  b. wydanie pozwolenia zamiennego,
  c. stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę,
 3. Zgłoszenie budowlane i sprzeciw po zgłoszeniu
 4. Postępowania przed PINB:
  a. nakaz rozbiórki,
  b. procedura żółtej kartki;
  c. legalizacja samowoli budowlanej w trybie normalnym i w trybie uproszczonym.
 5. Omówienie wątpliwości na tle nowelizacji ustawy Prawo budowlane z 2020 r.:
  a. rola konserwatora zabytków – uzgodnienia i decyzje;
  b. rola straży pożarnej – uzgodnienia i postanowienia.
 6. Sesja Q&A (pytania i odpowiedzi)

WYKŁADOWCA: 

Adwokat, Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Aplikacja adwokacka przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Zajmuje się aspektami prawnymi procesu inwestycyjnego, audytami nieruchomości oraz sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Występuje jako trener podczas licznych szkoleń skierowanych do sektora prywatnego i publicznego. Zrealizowała szereg szkoleń z prawa budowlanego, specustawy mieszkaniowej (tzw. lex deweloper), ustawy deweloperskiej, w tym dla deweloperów oraz pracowników administracji publicznej, a także ochrony danych osobowych i postępowania administracyjnego. Doradzała wiodącym polskim i zagranicznym firmom na każdym etapie realizacji złożonych projektów dotyczących nieruchomości.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji inwestycji celu publicznego, prawa budowlanego, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, gospodarki wodnej, legalizacji pobytu cudzoziemców, gospodarki nieruchomościami oraz reformy rolnej. W administracji rządowej, była zaangażowana w prace wdrożeniowe przepisów międzynarodowych i unijnych w zakresie zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich.

Reprezentowała stanowisko Polski na forum organizacji międzynarodowych, w stosunkach bilateralnych oraz przed Komisją Europejską.

Zapisz się na szkolenie! Skorzystaj z formularza

p
W przypadku jakichkolwiek problemów z wypełnieniem formularza prosimy o kontakt z nami pod numerem tel.: (+48) 721 212 186 – lub pobranie i wpełnienie Karty Zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową do nas na adres: biuro@sbm-szkolenia.pl

Uczestnik

Podaj niezbędne dane kontaktowe. Nasi konsultanci skontaktują się z Tobą drogą mailową w celu przekazania danych dostępowych do webinaru online.

Uwagi

Jeżeli chcesz przekazać nam dodatkowe informacje odnośnie uczestnictwa prosimy o wypełnienie poniższego pola z treścią wiadomości.

Osoba zgłaszająca

Do osoby zgłaszającej będą wysyłane wszelkie informacje organizacyjne związane ze szkoleniem.

Nabywca

Wypełnij dane podmiotu, który dokonuje rezerwacji szkolenia na który zostanie wystawiona faktura.

Dane do faktury

Prosimy o wypełnienie tej sekcji formularza jeżeli faktura będzie wystawiona na podmiot inny niż
Wybierz "Tak" jeśli udział w szkoleniu jest finansowany co najmniej w 70% ze środków publicznych. Wtedy cena szkolenia może być zwolniona z VAT.

Dane Uczestników

Podaj niezbędne dane osób, które będą uczestnikami szkolenia. Nasi konsultanci skontaktują się z uczestnikami drogą mailową w celu przekazania danych do logowania do webinaru.

Uwagi

Jeżeli chcesz przekazać nam dodatkowe informacje odnośnie uczestnictwa prosimy o wypełnienie poniższego pola.

Chcesz dołączyć do szkolenia! A może masz do nas pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci i szkoleniowcy są do dyspozycji i chętnie doradzą przy wyborze odpowiedniego szkolenia i odpowiedzą na nurtujące pytania.
Zobacz SzkoleniaKontakt z nami