„Postępowanie administracyjne w procesie budowlanym”
Zapraszamy na interaktywne szkolenie online
uzyskasz wiedzę na temat niezbędnych formalności na każdym etapie realizacji inwestycji z uwzględnieniem nowych przepisów
zapewniamy materiały i zaświadczenie
Postępowanie administracyjne w procesie budowlanym
Proces budowlany – formalności na każdym etapie realizacji inwestycji z uwzględnieniem nowych przepisów
26 maja 2022
09:00-15:00
koszt uczestnictwa – 365 ZŁ (ZW. Z VAT)
Omówienie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i Prawa budowlanego dotyczących postępowania przed organami administracji publicznej oraz aktualnego orzecznictwa.
Omówienie postępowania w sprawie: zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, w tym po wygaśnięciu starego pozwolenia na budowę, wydanie pozwolenia zamiennego, stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę, sprzeciw po zgłoszeniu budowlanym, postępowania przed PINB: nakaz rozbiórki, legalizacja samowoli budowlanej w trybie normalnym i w trybie uproszczonym.
Szkolenie w pełni interaktywne - kameralne grupy
Wykładowca wykorzystuje takie techniki pracy z grupą, jak:
- praktyczne zadania,
- dyskusje,
- opisy sytuacji i przypadków,
- case study
UWAGA ! Promocja :
- Przy zgłoszeniu 3ch osób z jednej firmy – indywidualna oferta cenowa! Zadzwoń 721 -212-186
PROGRAM SZKOLENIA :
- Omówienie przepisów kodeksu postępowania administracyjnego i Prawa budowlanego dotyczących postępowania przed organami administracji publicznej oraz aktualnego orzecznictwa:
a. Strony postępowania;
b. Obszar oddziaływania inwestycji;
c. Doręczenia, pełnomocnicy. - Omówienie postępowania w sprawie:
a. zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę, w tym po wygaśnięciu starego pozwolenia na budowę,
b. wydanie pozwolenia zamiennego,
c. stwierdzenie nieważności pozwolenia na budowę, - Zgłoszenie budowlane i sprzeciw po zgłoszeniu
- Postępowania przed PINB:
a. nakaz rozbiórki,
b. procedura żółtej kartki;
c. legalizacja samowoli budowlanej w trybie normalnym i w trybie uproszczonym. - Omówienie wątpliwości na tle nowelizacji ustawy Prawo budowlane z 2020 r.:
a. rola konserwatora zabytków – uzgodnienia i decyzje;
b. rola straży pożarnej – uzgodnienia i postanowienia. - Sesja Q&A (pytania i odpowiedzi)
WYKŁADOWCA:
Adwokat, Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku prawo. Aplikacja adwokacka przy Izbie Adwokackiej w Warszawie. Specjalizuje się w postępowaniu administracyjnym i sądowoadministracyjnym. Zajmuje się aspektami prawnymi procesu inwestycyjnego, audytami nieruchomości oraz sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego.
Występuje jako trener podczas licznych szkoleń skierowanych do sektora prywatnego i publicznego. Zrealizowała szereg szkoleń z prawa budowlanego, specustawy mieszkaniowej (tzw. lex deweloper), ustawy deweloperskiej, w tym dla deweloperów oraz pracowników administracji publicznej, a także ochrony danych osobowych i postępowania administracyjnego. Doradzała wiodącym polskim i zagranicznym firmom na każdym etapie realizacji złożonych projektów dotyczących nieruchomości.
Doświadczenie zawodowe zdobywała w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie, gdzie zajmowała się sprawami z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego, lokalizacji inwestycji celu publicznego, prawa budowlanego, ochrony środowiska i gospodarki odpadami, gospodarki wodnej, legalizacji pobytu cudzoziemców, gospodarki nieruchomościami oraz reformy rolnej. W administracji rządowej, była zaangażowana w prace wdrożeniowe przepisów międzynarodowych i unijnych w zakresie zagospodarowania przestrzennego polskich obszarów morskich.
Reprezentowała stanowisko Polski na forum organizacji międzynarodowych, w stosunkach bilateralnych oraz przed Komisją Europejską.