Zawody związane z nieruchomościami

Poznaj ofertę naszych szkoleń i kursów dla profesjonalistów powiązanych z rynkiem nieruchomości:

• specjalistów ds. najmu • Property Executive • Property,Facility,Asset Managerów • specjalistów ds. technicznej obsługi nieruchomości • deweloperów • administratorów nieruchomości •  rzeczoznawców majątkowych • pośredników w obrocie nieruchomościami  • kierowników i specjalistów ds. inwestycji budowlanych  • specjalistów ds. przetargów •  i innych

LISTA SZKOLEŃ I KURSÓW – JESIEŃ/ZIMA 2022 :

Prawo budowlane po nowelizacjach 2020-2022 - analiza najnowszych zmian okiem praktyka

 • Termin szkolenia: czwartek, 06 października 2022 w godzinach od 08:30-14:30
 • Zapytaj o szkolenie zamknięte biuro@sbm-szkolenia.pl

Jak inwestować w nieruchomości bez ryzyka? - Audyt nieruchomości (due diligence)

 • Termin szkolenia: czwartek, 20 października 2022 w godzinach od 09:30 do 15:00
 • Zapytaj o szkolenie zamknięte biuro@sbm-szkolenia.pl

Techniczne aspekty nieruchomości

ZARZĄDZANIE NAJMEM KOMERCYJNYM - UMOWA NAJMU KOMERCYJNEGO

 • Nowy termin: jesień 2022
 • Zapytaj o szkolenie zamknięte

Zawody nieruchomościowe obejmują szeroki katalog profesjonalistów, począwszy od geodetów, architektów poprzez stanowiska związane z budową, zakupem, utrzymaniem, obrotem, wyceną, podziałem aż po zarządzanie obiektem, które jest najdłuższym etapem życia obiektu. W trakcie tej fazy właściciel realizuje zaplanowane wcześniej cele. Coraz bardziej złożone przepisy i skomplikowane regulacje prawne stawiają duże wyzwania przed specjalistami działającymi na rynku nieruchomości.

Co mówi ustawa o gospodarce nieruchomościami?

Według Ustawy o gospodarce nieruchomościami zarządzanie nieruchomością polega na podejmowaniu decyzji i dokonywaniu czynności mających na celu zapewnienie racjonalnej gospodarki nieruchomością, a w szczególności:

 1. właściwej gospodarki ekonomiczno-finansowej nieruchomości;
 2. bezpieczeństwa użytkowania i właściwej eksploatacji nieruchomości;
 3. właściwej gospodarki energetycznej w rozumieniu przepisów prawa energetycznego;
 4. bieżące administrowanie nieruchomością;
 5. utrzymanie nieruchomości w stanie niepogorszonym zgodnie z jej przeznaczeniem;
 6. uzasadnione inwestowanie w nieruchomość.

Kompetencje zawodowe

Najwyżej cenioną cechą dobrego profesjonalisty na rynku nieruchomości jest uczciwość i etyka zawodowa prezentowana na najwyższym poziomie. Osoby wykonujące zawody nieruchomościowe mają szerokie prawa, a tym samym muszą wykazywać się ogromną odpowiedzialnością w swoim fachu. Niezbędna jest zatem wyjątkowa dbałość o ciągłe doskonalenie umiejętności zawodowych i
rozwój osobisty. Warto stale doskonalić umiejętność zarządzania zasobami ludzkimi, ćwiczyć efektywne planowanie i dobrze organizowanie swojego czasu.

Przydatna jest również umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów oraz budowania długotrwałych relacji.

W ramach kompetencji zawodowych przede wszystkim wymagana jest aktualna wiedza z zakresu regulacji gospodarowania nieruchomościami, wyceny nieruchomości, kosztorysowania robót budowlanych, aspektów prawnych w kontekście konieczności zawierania umów z kontrahentami, ale także w obszarze regulacji procesów budowlanych (Prawo budowlane, Ochrona zabytków
itp.). Jeżeli chcesz być skuteczniejszy i stale rozwijać kompetencje to warto skorzystać z oferty szkoleń, które z pewnością dostarczą odpowiednią dawkę wiedzy i pomogą doskonalić posiadane umiejętności.

Szkolenia – dla kogo?

Nasze szkolenia kierujemy do profesjonalistów powiązanych z rynkiem nieruchomości:

Specjaliści ds. najmu, Property Executive, Property, Facility i Asset Manager, specjaliści ds. przetargów, specjaliści ds. technicznej obsługi nieruchomości, konserwatorzy nieruchomości, administratorzy nieruchomości, doradcy ds. nieruchomości, konsultanci ds. nieruchomości, notariusze, agenci nieruchomości, deweloperzy, doradcy majątkowi, rzeczoznawcy majątkowi, doradcy hipoteczni, kierownicy i specjaliści ds. inwestycji budowlanych, kierownicy i specjaliści ds. pozyskiwania nieruchomości.

Jeżeli pracujesz w zawodzie powiązanym z rynkiem nieruchomości, to warto rozważyć udział w szkoleniu, które z pewnością pomoże jeszcze lepiej realizować swoje obowiązki. Sprawdź pełną ofertę warsztatów!

Co nas wyróżnia?

W SBM Centrum Szkolenia Ustawicznego doskonale zdajemy sobie sprawę, że ciągłe doskonalenie umiejętności i poszerzanie wiedzy ma szczególne znaczenie. Rozumiemy rynek i wyzwania, jakie ten stawia przed profesjonalistami, którzy wykonują zawody nieruchomościowe. Nasze szkolenia prowadzą doświadczeni wykładowcy, wybitni specjaliści i eksperci w swoich dziedzinach, dlatego możesz być pewien, że przekażą aktualną wiedzę, zgodną z obowiązującymi przepisami. Większość naszych szkoleń jest nagrywana, a
później udostępniana uczestnikom. Dzięki temu masz pewność, że nic nie umknie Twojej uwadze. Możesz wrócić do materiałów wtedy, kiedy masz taką potrzebę lub czas. Każde zajęcia przygotowujemy z najwyższą starannością. Materiały są skrupulatnie dopasowane do zagadnienia danych warsztatów. Nasi eksperci odpowiadają na pytania w trakcie sesji branżowych. Spotkania odbywają się online, dlatego możesz wziąć w nich udział bez konieczności wychodzenia z domu czy biura. Nie musisz również dojeżdżać, dzięki czemu oszczędzasz pieniądze, które możesz przeznaczyć na dalsze doskonalenie swoich kompetencji. Każdy z uczestników otrzymuje certyfikat udziału w szkoleniu w formie elektronicznej lub wydruku, jeżeli ma takie życzenie.

Nieustannie dbamy o naszych klientów i poszerzamy ofertę o nowe zagadnienia. Szukasz szkolenia dla siebie lub swoich pracowników? Skontaktuj się z nami – chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, rozwiejemy wątpliwości i przedstawimy warunki udziału. Na naszych kursach, warsztatach i szkoleniach jesteś zawsze w pierwszym rzędzie!

Chcesz dołączyć do szkolenia! A może masz do nas pytania?

Zapraszamy do kontaktu z nami. Nasi konsultanci i szkoleniowcy są do dyspozycji i chętnie doradzą przy wyborze odpowiedniego szkolenia i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Zobacz SzkoleniaKontakt z nami